Home 
НОВИНИ 
Події року 2007 
ДЮПЦ (о) 
Осередки 
Реєстр Уладів 
Документ 
Методичка 
Книга гостей 

 

 

Літопис Івано-Франківської округи

    2005  2006  2007

31.12.2005-1.01.2006 Почався Новий Рік.

' 4.01.2006 – В „Просвіті” м.І-Ф. відбулася традиційна „Різдвяна Свічечка”. Всі присутні - пластуни, поділившись на гурти, взяли участь у змаганнях на „годних” запалити Різдвяну Свічечку.  Різдвяна Свічечка для нас - Пластунів є миттю духовної  злуки  по всьому світі.

' 4-6.01. – Завершення передачі Вифлеємського Вогню по церквах міста. Коляда JYT

è 9.01 Копія Священної Плащаниці Господа нашого Ісуса Христа прибула зі Львова до Станіславова. А саме: о 12.30 год.  по завершенні Божественної Літургії у Соборі Св.Юра (Львів) франківські пластуни та представники від округи І.Шевчук і В.Епельбаум перебрали святу реліквію – 8-му копію Туринської Плащаниці (5х1,5м), о 16.30 год. урочисте внесення до Кафедрального Собору Св. Воскресіння УГКЦ м.Ів-Франківськ. Із промовою виступили єпарх владика В.Війтишин, настоятель о.Ю.Новицький, та єпарх коломийсько-чернівецький М.Сімкайло. Наш єпископ влучно підкреслив, що: „Туринська Плащениця є найдосконалішою іконою з усіх існуючих”. І справді, хоча мандаліон (хуста) не підтверджує жоден із теологічних догматів, але вірно вказує, що Чоловік в неї завитий, отримав сильні рани римським гачковим батогом та дійсно  мав типові „євангельські” рани (стігматос) на руках  й на голові від тернового вінка. Полотнище є симетричним віддзеркаленнями переднього і зворотного відбитку Тіла частково знищеними під час пожежі в Туринській церкві. Одним із висловів Ісуса Назарея був „ліпше прийняти мені страшну і ганебну смерть за Правду, аніж жити мовчки” (апокрифічні логії). Шкода, що люди забули Просту Христову науку, тай так борються за власну „правду”, що готові нищити собі подібних!  Десятиденне перебування Плащаниці у Кафедральному Соборі Св. Воскресіння УГКЦ буде чудовою нагодою завершити „п’яні застілля” і тверезо пригадати: на чому власне полягає наша Віра. Запрошуємо всіх!!!

Події:

9-11 січня 2006р. – Пластуни Ордену Залізної Остроги вирушили у зимову мандрівку на гору Піп Іван. Це справді відважно, бо Чорногора зимою - екзамен для справжніх чоловіків (а не демагогів). В тім всі, в кого ще немає пушка під носиком J припоминаємо слова працівників МНС: „зимою в Карпати йдуть тільки: професійні альпіністи, рятівники і самогубці”.  Маємо надію що ситуація оспівана Раммштайном в музичному творі „Ohne Dish” не повториться посеред нас!

10–13.01 – частина пластунів із Франківська вирушила у зимові Карпати, щоб пройти ряд цікавих лекцій і практичних занять по зимових мандрівках і особливостях зимового мандрівництва. Бажаючі мали змогу покорити г. Говерлу.

15.01. Блаженніший Любомир, Верховний Архієпископ Києво-Галицький УГКЦ, і просто, - пластун сеніор, член куреня „Червона Калина”, перебував у древньому княжому Галичі, де з середини XII ст. був осідок єпископів Київської митрополії. Традиційна відправа у концелебрації владик В.Війтишина, М.Сімкайла, С.Мудрого та понад двадцяти священників, відбулася у храмі Успіння П.Б., збудованого 1584 року. Глава УГКЦ сказав, що для нього цей день є особливим, тому що він особисто має зв’язок з Галичем і Крилосом зокрема. „Ще малим хлопцем я приїжджав сюди на літні канікули до своїх дідуні і бабуні. Але ще більшою радістю сповнює мене те, що я перебуваю  на цій історичній землі, осередку Галицько-волинського князівства. Київ та Галич - це два основних пункти, навколо яких росла, росте, і як дасть Бог буде рости  наша Українська Греко-Католицька Церква”. По завершенні Літургії вищого Ієрарха від облдержадміністрації вітали пл.сен. В. Федорак, СМ, та від Округи ст.пл. В.Епельбаум, ЧоК, ст.пл.О.Епельбаум і звісно ж ст.пл.скоб.І.Шевчук, ОЗО”. Приємним було сильне враження від коротенького спілкування із Митрополитом, бо з великим зацікавленням, немовби з лептою ностальгії  запитав, про нинішні справи Пласту на Прикарпатті. По завершенні розмови прийняв інкрустований тарель та квіти і попрощався по-пластовому „СКОБ!”. Ось це Людина! Деталі на  http://www.ugcc.org.ua/ukr/library/foto/halych/

21.01 – у театрі ім. Івана Франка відбувся урочистий концерт, який відвідали пластуни станиці Івано–Франківськ, а також 2 юнаки були запрошені на покладання квітів.

 

 

22.01.2006 – Святкування Дня Соборності. Від Прикарпаття запрошено делегацію від влади та МГО. Так, в очоленій групі керівником апарату облдержадміністрації п. В.Тимківим, взяли участь і в.о. директора „Просвіти” П.Арсенич, голова організації „Жіноча громада” Михайлина Боднар, голова обласного історико-просвітницького товариства „Меморіал” ім.В.Стуса С.Каспрук. Від Пласту запрошено ст.пл. Віталія та Оксану Епельбауми. По прибутті до столиці делегацію від Прикарпаття з посеред іншими делегаціями запрошено на урочистість вручення нагород „Заслуженого діяча...”, у Будинку Вчителя (де, до речі, планується провести КПЗ) під супровід духового оркестру МВС України. На номінаціях під проводом Президента України, Ю.Єханурова, В.Литвина  присутні зокрема: Ірина Калинець, Іван Дзюба, Михайло та Богдан Горині, Ігор Юхновський. Знаменитим було урочисте вручення  відзнаки "Орден княгині  Ольги" ІІІ ступеня та орденську книжку пл.сен.Богдані Процак, пластунці з Севастополя. Високу нагороду вручено за особисті заслуги в громадській, культурній та благодійницькій сферах суспільної діяльності. Під час вручення нагороди пані Богдана привітала Президента пластовим гаслом „СКОБ!”. Вже більше п’ятнадцяти років пані Богдана є активним діячем  в Пласті і  „Союзі українок” м. Севастополь.  Серед заходів, ініційованих подругою Б.Процак у Севастополі — створення української недільної школи, організація численних поїздок дітей на Різдвяні свята до Західної України тощо. За ініціативи п. Богдани проведено численні добродійні акції „Суспільна опіка”, задля допомоги дитячим закладам і одиноким людям.

Цією високою нагородою, врученою Президентом оцінено діяльність не лише подруги Богдани, а і сотень і тисяч пластових виховників, які віддають свої знання, досвід і час для громади, для виховання української молоді.  

22.01. – у приміщенні пластової домівки відбувся перший етап дебатів приурочений Дню Соборності України. Тут юнацтво могло довести, у формі дебатів, свої думки щодо Пласту і їхнього перебування у цій організації.

22.01. – біля приміщення міського суду відбулося віче приурочене Дню Соборності України на якому пластуни засвідчили свою присутність.

29.01. – у Меморіальному Сквері о 13.00 відбувся мітинг присвячений бою під Крутами де від Пласту виступив ст.пл.скоб. Ю.Лучин, заступник станичного. Після вшанування героїв Крут пластуни вирушили в домівку де відбувся 2 тур дебатів. Перемогли найкрасномовніші. Після дебатів пластуни пішли покладати свічечки на могили полеглим героям.

06.02. – Традиційно в Богородчанах у приміщенні методичного кабінету будинку райосвіти відбувся семінар-тренінг для педагогів-виховників та зацікавлених пластовою методикою. На даний захід завітали Референти УПЮ Округи та станиці І-Ф, Віталій Епельбаум, ЧоК та Віталій Голутяк, ЧоК. В часі тригодинного заняття - станичний пл.сен.Василь Гуляк, ЧоК навчав практично учасників-педагогів як провести кілька різноуладових ігор з дітьми, як приймати проби, як здобувати вмілості.

10.02. - Колегія головного управління туризму і культури Івано-Франківської ОДА. У звітуванні та окресленні нових перспектив розвитку, начальник головного управління В.Федорак, посеред позитивів культурного росту області не оминув проблеми занепаду духовно-естетичного виміру життя у селах, клубах, бібліотеках, в декотрих музеях, театрах; типовим прикладом упаду є шкідливі видозміни „класичного вертепу”. Цей факт є „сигналом” початку занепаду держави в цілому. Також оголошено про реалізацію проекту „наметове містечко”.

15.02. – Вечірка Св. Валентина організована г. Касатки із 22 Куреня.

17.02. - До нас, в область, завітали польські харцери зі Хшанова та Освенціма на запрошення гімназії №2. В маршруті своїх „звідин” не проминули і Пластової Домівки у Франківську. У свіжо відремонтованому приміщенні ДЮПЦу проведено спільні сходини із присутніми пластунами. Розповідали по черзі про себе, про звичаї, про стрій та діяльність. Спільно бавилися тай співали по-їхньому тай по нашинському. Всі були вельми задоволені, а комендант хуфцовий, (станичний)  запропонував співпрацю. Зустріччю опікувався І.Шевчук та перекладач В. Епельбаум.  Czuwaj - Готуйсь!

18.02.   В рамах святкування дня народження Бейден Паввела, пластуни Франківска та Лисця і Калуша помандрували на Говерлу. О 5 ночі збірка та виїзд. Нажаль тільки дозволили дойти до Говерляни. І саме в цей день святкували Д.Народження 49 курінь ім. Миколайчука. ВІТАЄМО!

19.02. Відбувся! IX-ий Окружний Пластових З’їзд. Джерелом натхнення для всіх присутніх можна з повним переконанням назвати  цей З’їзд. Нарешті, щось починає налагоджуватися! Відрадним є факт, що більшість запрошених взяли активну участь а може й просто побачили один-одного. Захід відбувся в м. Івано-Франківськ вул.Павлика,10.Присутні - 24 особи, з них 22 з правом ухвального голосу, а саме: Богдан Стиславський (Рогатин), Наталія Зварчук (станична м.Рогатин), Василь Лукаш - голова ОПР, (Рогатин), Мар’ян Павлів (станичний - с.Липівка), Оксана Епельбаум (станична - с. Іваниківка), Юрко Халавка (станичний - м.Чернівці), Павло Стецько (делегат станиці Чернівці), Лариса Бойцан (станична - м.Коломия), Леся Машталер  (делегат - м.Коломия), Віталій Менделюк (станичний - м.Надвірна), Надія Опалинська (станична - м.Ямниця), Леся Бойко (станична - с.Білі Ослави), Василь Дідик (делегат - ст.Білі Ослави), Володимир Федорак (голова ОПС, станиця Івано-Франківськ), Василь Гуляк (станичний - Богородчани, Саджава), Степан Красілич (станиця Луквиця комендант оселі „Чота Крилатих” і „Сокіл”), Марічка Гірчак (делегат від станиці Фрага), Олексій Оніщук (в.о.станичний - м.Калуш), Сергій Кулибанич (делегат від м.Калуш), Оксана Федур (станична -м.Косів), Діана Федур (делегат м.Косів). Запрошені гості (зацікавлені): пл.сен.прих Оксана Арсенич (виховниця УПЮ - с.Нижній Березів), та пл.сен.прих Людмили Малкович (виховниця УПН - с.Нижній Березів). О 11.30-початок. Урочисте відкриття (Молитва „Отче наш”, Гімн Пласту), Затвердження денного порядку. Організаційна частина (вибір головуючого - С.Красілич, писар - В.Гуляк, план 9-го ОПЗ)

Уступаючі голови ОПС та ОПР провели аналіз проведеної роботи за 1 рік (звіт діяльності Івано-Франківської округи від червня 2005 р. до лютого 2006 р. - роздано присутнім. В.Федорак детально зупинився на проведенні окремих заходів („наша округа мала призові місця по заходах крайового рівня...”, окреслено співпрацю Пласту і влади, позитиви і негативи).
До позитивів:
1)    більше, як 10 „Круглих столів” було проведено на різних рівнях за участю пластунів. 
2) 70 тис.грн. буде виділено на будівництво пластового наметового містечка в с.Луквиця Богородчанського р-ну в 2006 року. 3)   30 тис.грн. буде в2006р. направлено на підготовку спортивних інструкторів по туризму. Про розгляд звернень, і вирішення спірних справ.
Протокольне доручення:- до 1 травня зробити аналіз нерухомості округи;
- створити експертну комісію щодо проведення аналізу пластових будинків, осель, землі і за результатами провести обговорення. До комісії включити юриста.
В склад комісії запропоновано:1) Менделюк Віталій, 2) Лукаш Василь, 3) Красілич Степан, 4) Василь Дідик.
Запропоновано: Вибрати Статутову комісію. Вирішили: До Статутову комісії вклучити:  Я.Зварчук, В.Лукаш, І.Шевчук.(А.Чемеринський, Р.Марцинків, М.Артиш, Р.Онуфріїв - за згодою).
 Н.Опалинська: про надходження резолюцій
В.Федорак: про проведення круглого столу на 7.03.2006 о 11.00 год. із владою та духовенством. (каб. 500 - конференційний зал Івано-Франківської облдержадміністрації.).
В.Епельбаум: про план заходів округи та краю. До оргкому бюджетних проектів вже  зголосилися:
- Л.Бойко Мистецький конкурс юних талантів (як фест. „Дитячі Мрії”).
- О.Оніщук  та В.Менделюк Екологічно-вишкільна мандрівка вершинами Чорногори „Тому що це мій Дім”. Чекаємо на ПОЛЖЕННЯ про проведення цих заходів.
Доручення:
1) До 15 березня дати проекти щодо проведення юнацького табору округи.
2) Окружному УПН: Референту УПН округи В.Дідику дати пропозиції щодо проведення табору для новацтва округи.
3) До 5.03 осередковим подати план заходів осередків.
Пропозиція: розподіл виділених бюджетних коштів ОДА - 50% на окружні табори, 50% на підтримку осередкових таборів, при колегіальному погодженні всіх засновників таборів.
Різне 1)Про крайовий з’їзд, (вимоги участі), 2)Про розподіл комп’ютерів, 3)Про централізований доїзд на КПЗ, 4)Підтримка рішення про надання І.Шевчуку нагороду Св. Юрія, 5)Нагадати Крайовому проводу про попередні подання на відзначення Василя Гуляка та Василя Лукаша.
РЕЗОЛЮЦІЇ:
-IX ОПЗ’їзд зобов’язує Окружний провід провести протягом року щонайменше один окружний захід на „Соколі” та „Чоті Крилатих”.
-IX ОПЗ’їзд  оголошує 2006 р. роком поширення пластового руху у районах франківщині і рекомендує ОПС зосередити діяльність на створені нових і підтримці діючих осередків області.
-IX ОПЗ’їзд   рекомендує КПРаді створити періодичне друковане видання для Юнацтва Краю.
-IX ОПЗ’їзд  з’їзд рекомендує Окружному проводу створити експертну комісію щодо впорядкування питань пластових домівок та пластових осель франківщини.
-IX ОПЗ’їзд  покликає статутову комісію, щодо внесення змін до діючого статуту округи у складі: -Я.Зварчук, -В.Лукаш, -І.Шевчук, -А.Чемеринський - за згодою, -Р.Марцинків - за згодою, -М.Артиш - за згодою, -Р.Онуфріїв - за згодою.

♥☺♥27.02 - У Києві проведено черговий семінар-навчання організаторів благочинного проекту „Серце до серця” на кшталт Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, головним ідеологом якої в Польші вже який рік поспіль є Ю.Овсяк, рекордом збору коштів може претендувати до Ґіннеса, це понад  5 млн. доларів Ам., на які закуплено реабілітаційно-діагностичну техніку для громадських шпиталів. Щось подібно Ми спробуємо зробити. А саме 21 травня_ ц.р. по всіх осередках попередньо вишколені пластуни вийдуть із спецскриньками на вулиці міст і сіл збирати офіру на діагностичні слухові апарати для новонароджених! ГОТУЙТЕСЬ!

---Тоді ж, але ввечері, в приміщенні КПС на Темерязівській,2, відбулася нарада окружних. Обговорено планування: Акції „Серце до серця”, участі у з’їзді, здача звітів. Присутні від Франківська - заст.окружного ст.пл.В.Епельбаум,ЧоК, окружні Тернополя Є.Трофим’як, Полтава - Є.Янкевич, Черкаси - Р. Орищенко, та інші (в тім голова КПС Н.Кияк, Б.Гасюк, Л.Захарчишин, Зореслава Гавриш, С.Аргат, К.Василиженко) 

24.02. - У Рогатині відбувся І-ий форум дитячих і молодіжних громадських організацій. Ідея форуму виникла з попередньої домовленості між пластовим проводом м.Рогатин і начальником відділу у справах сім’ї та молоді п. Уляною Мартинюк. На тригодинному форумі присутні міський голова В.Штогрин, заступник В.Лукаш, те місцеві молодіжні організації Пласт, Діти Марії, Марійська дружина. Зусиллями пластунів показано фільм про ЮМПЗ 2005 року.

7-8.03. – У Львові відбулася Мала Рада Скобиного Кругу! Головна ідея МРСК, налагодити співпрацю і поновити нормативні засади праці виховної ланки УПЮ. Від округи  творили нову політику виховництва: ст..пл.В.Епельбаум, ст..пл.скоб, І.Шевчук, ст.пл.Л.Бойко (Білі Ослави), ст..пл.Н.Опалинська, ст.пл. П.Гавриш. Дев’ятнадцять учасників з правом ухвального голосу. У дводенних нарадах вислухано звіт попередньої каденції Крайової Булави Юнацтва, заторкнуто тему проведення вишколів, стан реєстру крайового інструкторства. Досвідчені виховники-адміністратори у дискусії шукали нові можливості для розвитку. Оцінку попередньої каденції КБ дали досить позитивну оцінку праці Крайової булавної УПЮ, ст.пл.вірл. Зореслава Багнюк-Гавриш, L). Щодо звіту вишколів, то дивним для присутніх був факт ствердження „браку коштів зі сторони КПС”. Другий день, власне ключовий – за результатами голосування двох само висунутих кандидатів на голову, Н.Опалинської,Гр та Славка Юрчишина, ОЗО – обоє провівши „передвиборчий PR дали до зрозуміння мотивації власного самовисунення. При тім, що Надійка відмовилася від демократичного вибору присутніми команди КБ, мовляв вже має власний блок (всіх не вказавши), то не знаючи майбутніх результатів її суперник Славко (Чупринка), погодився на роботу у тій команді, яку йому запропонують присутні. Позитивним фактом була здорова конкуренція і благородна „нічия” з результатом 9-9. В тім Надія до останнього не погоджувалася на „такого заступника”, але як то кажуть шахматисти „повний пат” і Чупринка пропонує Надійці очолити КБ, а він у свою чергу стає її заступником. Час виявить вартість даного союзу, але вчинок благородства триватиме вічно. Нажаль, спроба В.Епельбаума очолити референтуру вишколів не вінчувалася, то все ж маймо Надію. Залишається тільки чемно привітати новий провід булави УПЮ, і повторити слова старого вовкулаки Б.Гасюка „Пласт створений для дітей та юнацтва”. Не спішімо керувати, поспішаймо виховувати власним прикладом.

МРСК прийняло ряд резолюцій, - часово заборонити створення крайових таборів, заборонити участь у крайових таборах прихильникам рекомендувати тільки розвідувачам, зобов’язати до проходження ієрархії таборів від курінного до окружного і тільки звідтіля на вишкільні та крайові. ІІІ пробу юнацтва уважати не привілеєм а нормою, про створення часопису юнацтва ..., уважати Виховником - людину, яка безперервно працює з гуртком до повного переведення всіх їх в УСП, тощо.

31.03 до 2.04 у м. Києві в приміщенні Національного еколого-натуралістичного центру відбувся вишкіл “Комунікація і PR”, (комендантом  пл. сен. Сергій Летенко, СМ). Саме 28 учасників із чотирнадцяти станиць мали можливість в часі цікавої програми відвідати телеканал “1+1”, радіо “Ера” і всеукраїнську суспільно-політичну газету “Україна Молода”, де з уст професійних журналістів дізналися про тонкощі інформаційної кухні сучасного світу. Крім того прослухали гутірки від працівників “Нашого радіо”, “УТ-1”, головного редактора журналу “Вулик”. Від Франківська брали участь редколегія популярного серед молоді „Пластиліна”  а саме ст.плл. Мухін Віктор, Дзюба Тарас, Зень Тарас.

12.04. - Святкування 94-ої  річниці заснування Пласту на Україні.

Вже наближається той час, коли з певністю можемо сказати, ідеї закладені в Пластовій Присязі впродовж століття залишилися незмінними. Заснування Пласту на Україні, це вдала спроба впровадити світовий Скаутський Рух в найкращих традиціях української історії та козацьких звичаях на теренах спершу Галичини а нині і цілої України.

Пластуни між собою називають святкування заснування лагідно “День народження Пласту”. Пласт зростав, як мале дитя, певно крокуючи містами та селами вітчизни, та вже через два роки від першої пластової присяги, складеної у львівській гімназії 12 квітня 1912 року, мусів скласти перший і не останній екзамен на відвагу. У визвольному Ґерці повстали сотні пластунів, щоби дати відсіч озброєним “заходькам” різної масті і “рєчі”.

Нині, вже традиційно пластуни Прикарпаття відзначали 94-у річницю заснування Пласту. О 16 годині в ляльковому театрі ім.Марійки Підгірянки у дружнім колі відбувся конкурсний показ вистав, підготовлених власноруч всіма пластовими гуртками та куренями Івано-Франківської станиці. В лялькових імпрезах було вдало поєднано  веселе і сумне, кожна творча команда прагнула створити на мить відчуття магії театру. По завершенні радісна юрба пластунів, немовби бісер з ґардану що розстелився на долоні, в струнких  лавах рушила до площі перед Білий Дім, де їх очікували схвильовані представники міської та обласної влади. Вишикувавшись в ряди та традиційно виконавши всі обовязкові звичаї впоряду юнацтво та старші в оточенні найменших - новаків, уважно слухали виступи присутніх. Зі словом та вітаннями до присутніх звернулися:    начальник управління сім’ї та молоді міста та області В. Соловйов та Олександра Мечева, помічник заступника міського голови А. Лідоховський, заступник начальника управління освіти та науки міськвиконкому – О.Скиба, начальник головного управління туризму і культури ОДА - Володимир Федорак, директор ОСЦССМ - Оксана Винницька, Юрій Міндюк та Руслан Марцінків - депутати обласної ради. Важливою буде увага, що четверо вказаних наприкінці, це ті, що власне і їх праця є солідним вкладом в те, що Пласт, як організація набула великого поширення та популярності серед молоді нашого міста. Організатором акції традиційно був станичний міста Івано-Франківськ - ст.пл.скоб. Ігор Шевчук. Благословення та духовну науку для присутніх дав пластовий капелан - о.Роман Кострабій. 

Подібно по більшості осередках пройшли святкування. Так в станиці Іваниківка подруга станична - Оксана ЕПЕЛЬБАУМ провела спільно із пластовими гуртками та роями пластовий аукціон для школярів та вчителів у місцевій школі, лялькову виставу та показ фільму про найцікавіші акції Пласту. І свої і гості події - були захоплені в конкурсах тай продажі власноруч виготовлених цікавинок. Виховники Любомир Пиндус та Роман Блясецький спільно з юнацтвом виготовили своєрідний детектор правдомовності J. У декого руки зраджували власну неврівноваженість. Так що 8-му точку пластового закону можна тестувати новою розробкою пластунів с. Іваниківка Богородчанського району. Ось, власне так заробляють кошти на гурткові потреби і одночасно проводять свято для гостей наші пластуни.

З Днем Народження Пласте!!!

 

15-16.03.IX-ий Крайовий Пластовий З’їзд. У Києві  у приміщені Національного еколого-натуралістичного центру по вул. Вишгородській,19, зібралися  нинішній Крайовий провід, осередкові та делегати від всіх пластових осередків України включно з АР Кримом. Програма з’їзду через обмежений час проходила в прискореному режимі, можливо через це багато речей, які представники різних осередків бажали почути про перспективи власної розбудови, так і не почули. Формальна організація проведена більш-менш задовільно. Але, прагнімо більшого!

Достойний вибір зробила пластова спільнота, бо саме головою Крайової Пластової Ради обрано науковця пл.сен. Богдана Гаврилишина, ЛЧ – Людина, про яку його благородні вчинки говорять. Хоч Богдан Гаврилишин вже має поважний вік, та все ж: є позитивним авторитетом як і в Україні, так і за її межами, що буде немаловажним фактором для розбудови зовнішньої діяльності Пласту. У своєму виступі вдало поєднував добре почуття гумору та життєву мудрість, якої нам так у Пласті стало бракнути. У свою чергу новообраний голова КПР запропонував на посаду заступника Голови пл.сен. В’ячеслава Стебницького,V (із затвердженням на нараді КПР 25 квітня).

На з’їзді, Олександр Сич при складені звіту із своєї діяльності голови КПР був по-спартанські незламним, та у спробі зі сторони делегатів „завалити” компроматом участі у політичних перегонах на мера; Олександр мусів ще й бути власним адвокатом. Більшість дізналося про те, що лист-попередження від голови ГПБ пл.сен. Слави Рубель чомусь був надісланий не до нього особисто, а до штабу його опонента у виборах...! як компромат, а це згідно законодавства України є кримінальна справа по статті „про втручання іноземної сторони в участь виборчого процесу”. Так що, як казав славнозвісний інспектор Петренко „нарушаєм”.

Привітання до учасників з’їзду надіслали Президент України почесний пластун В.Ющенко, почесний пластун І. Юхновський, Начальний Пластун, Головна Пластова Булава, патріарх Л.Гузар, керівники ряду всеукраїнських і міжнародних організацій. Гостями з’їзду були заст.начальника департаменту молодіжної політики Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту О.Кляшторний, екс-голова УНР в екзилі М.Плав’юк, директор регіонального офісу Бюро Євразії Світової Організації скаутського руху О.Бондар, голова спостережної ради АКБ „Транс-банк” В.Костерін, голова Національної ради ВМО „СПОК” В.Вовк, Головний отаман УДЮТ „Січ” Б.Скребцов, заст. голови Крайової Управи СУМ в Україні І.Симчич, начальник Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА О.Кулик, ін.

У рамках з’їзду відбулося обговорення напрямків розвитку Пласту як національного скаутінгу України, зміни в структурі керівних органів організації, питання входження українського скаутінгу до Світової Організації Скаутського Руху тощо.  Було проаналізовано успіхи і проблеми в розвитку організації, розроблено стратегію розвитку, обрано нове керівництво.

До складу КПР увійшли: пл.сен. Олександр Сич,, пл.сен. Василь Щекун, ЦМ, ст.пл. Віталій Троць, ОЗО, пл.сен. Галина Потюк (Булавна УПН), ст.пл. Надія Опалинська (Булавна УПЮ), ст.пл. Олеся Фур, Гр. (Булавна УСП), пл.сен. Олег Климчук, ЧК (Булавний УПС)., Головою Контрольно-Ревізійної Комісії обрано пл.сен. Левка Захарчишина, V .
Членами КРК стали:: пл.сен. Богдан Гасюк, V , ст.пл.скоб Андрій Чемеринський, СМ,, пл.сен. Наталка Мельник, А, ст.пл. Богдан Яцун, ОЗО, (за матеріалами пл.сен. С. Летенко, СМ,  референта преси та інформації Пласту НСОУ),

Від Франківської округи взяли участь у IX- КПЗ’їзді: Володимир Федорак (голова ОПС, станиця Івано-Франківськ), Олександр Сич – (голова КПР), Василь Лукаш - голова ОПР, Ярема Зварчук – голова СПР (Рогатин), Віталій Епельбаум (гість), Надія Опалинська (екс-станична - м.Ямниця), Леся Бойко (станична - с.Білі Ослави), Василь Дідик (делегат - ст.Білі Ослави), Оксана Федур (станична -м.Косів), Ігор Шевчук (станичний – Ів.-Франківськ), - Юрко Лучин – (зв. 49 – ім. Ів.Миколайчука),-Руслан Марцинків, - (зв. 27 – ім. В.Івасюка), - Оксана Чепурняк – (гніздова  ч.28), - Оксана Криволінська  (делегат від квоти), - Марічка Артиш (делегат від квоти), Сашко Красілич (гість).

12-14.05 Окружне Свято Весни – відбулося в с. Грабівка Калуського району (Чорний Ліс). Можна вважати взірцевими погоду та організацію, за винятком харчування та доїзду. Метою даного „Свята Весни” було вивчити, які осередки реально готові до літнього таборування та й чи взагалі ще існують. Можемо стверджувати, що в Окрузі є такі дієві осередки (які представили на таборі таку кількість учасників „СВ”): ст.І.Франківськ (82 ос.), ст. Іваниківка (6 ос.), підг.паланка Городенка (Тишківці) (8 ос.), підг.ст. Калуш (10 ос.) ст. Коломия (18 ос.), ст. Косів (7 ос.), ст. Рогатин (12 ос. одноденна участь). Разом 150 осіб. Всі інші, найімовірніше „небоєздатні” не прибули – відчувається брак доброго газди в їх станицях. Пластову присягу склали пластуни Бабич Ростислав (Ів.Франківськ), Любомир Пиндус (Лисець-Іваниківка), іменовано на пл.розв. Іванну Шешурак та Андрія Кріля. На відкриття з вітальним словом виступили: почесний приятель Пласту - Зіновій Шкутяк, голова ОПС пл.сен.В.Федорак. Присутні: станичний (він же наш меценат) ст.пл.скоб Ігор Шевчук, ст.пл. Руслан Марцинків (депутат облради), і ст.пл. Петро Шкутяк. Від цього часу таборова оселя с. Грабівка набула великої популярності і згодом буде пластовою оселею. Комендант ст.пл.В.Епельбаум, бунчужний ст.пл. О.Оніщук, писар пл.скоб. Стас Провальний.

а в цей же час 13.05 дня - Пластуни станиці Білі Ослави, помандрували аж на г. Маківку (м.Яремча-Дора), а вже у вівторок 16.05 відвідали історичні терени визвольних змагань в околиці с.Бистриця Надвірнянського району.

а в ночі 14.05 - ст.пл. Любомир Пиндус в триособовій команді встановили рекорд в радіоспорті CQ MIR, нав’язавши за 24 год. 218 зв’язків із 4-ма континентами. Вітаємо!!! 

29.05 – в приміщенні „Просвіта” за сприяння Центру волонтерства „Добра Воля” та Ресурсного центру „Гурт” проведено зустріч з волонтерами франківщини. У зустрічі взяли участь: від ОЦССМ присутні п.О.Винницька, представниця від організації „Східні єдиноборства” та й від Пласту - ст.пл.В.Епельбаум. Озвучено цікаву пропозицію (і) для нас – пластунів, взяти участь до 29 вересня у конкурсі „Волонтер року”.  Головне завдання - вислати на лідера оргкому danylivt@ukr.net Ресурсного центру „Гурт” www.gurt.org.ua або www.volunteering.org.ua  цікавий допис про власну тривалу волонтерську працю на користь і поліпшення  суспільства (чи певної громади людей). Унікальність проекту в тім, що в неупередженій комісії будуть прийматися всі описи власної волонтерської праці. Нагородження цінними призами від Міністерства молоді та спорту України проходитиме у Києві в грудні ц.р.

30.05 – відбулася зустріч пл.сен.Олеся Криськіва з керівництвом ОПС (В.Федорак та В.Епельбаум) із цікавою пропозицією зі сторони Інституту пам’яті при Президенті України для проведення масштабних досліджень та створення меморіальних будов на терені Прикарпаття. Попередньо погоджено, що у комітет по створенню інфобази увійдуть і наші історики-дослідники А.Чемеринський та І.Дрогобицький, які фахово займатимуться збором даних про поховання воїнів ОУН-УПА на теренах франківщини. В тім, даний проект має міжкрайовий характер (Підляшшя, Засяння, Лемківщина, Холмщина - історично суміжні терени). Існує чудовий досвід співпраці пластунів Вінниччини із польськими харцерами щодо проведення досліджень невідомих поховань жовнірів. Одним із етапів реалізації даного проекту – розширення і розбудова меморіального парку в Дем’яновім Лазі.

 ЗІНОВІЙ ШКУТЯК ЗАВІТАВ У ГОСТІ ДО ПЛАСТУНІВ

 01.06 - в День захисту дітей до Івано-Франківських пластунів  на запрошення зі сторони станиці завітав, почесний приятель Пласту, колишній мер міста, народний депутат України – Зіновій Шкутяк. Темою для розмови було питання: „Як впливають громадські молодіжні організації на життя міста”.Дзеньо

Гість зазначив, що йому надзвичайно приємно бути у пластовому середовищі, тому він залюбки погодився на зустріч. Пан Зіновій розповідав про свої цікаві моменти шкільних й студентських років. Також, він зазначив, що сумує з приводу неможливості  в часи свого юнацтва вступити до такої організації, як Пласт. Народний депутат дав свій коментар, щодо останніх політичних подій в Україні, задекларував свою підтримку у визнанні воїнів ОУН-УПА і дивізії «Галичина». Залюбки погодившись відповідати на будь-які запитання юнацтва та закликавши до відваги у спілкуванні професійно інспірував пластунів до діалогу.

Наприкінці зустрічі п. Зіновій подякував за запрошення та за увагу; побажав пластунам не зламати своїх присяг, додавши при цьому, що дуже хоче бачити у владі членів різних молодіжних організацій, зокрема з Пласту. (подав ст. пл. Зень Тарас, ЧоК)

03.06 у Львові в приміщені Пластової Домівки по вул. Шептицьких відбулася нарада комендантів Крайових таборів. Цікавим є факт, що на теренах нашої округи пройдуть більшість популярних Крайових таборів (чорноморський „Дністер”, КВТ-ІІІ проби „Скобиного лету”, „Легіон” тай звісно наші „Говерля” і „Чота Крилатих”). Прийнято рішення продовжити термін подачі зголошень ще до 15 червня. На 11 таборів зголосилося наразі 150 пластунів. 

05.06 український люд протестує під мурами ОДА проти „Коду даВінчі”. Як виявляється більшість з протестуючих взагалі не володіють знанням сюжету фільму Девіда Брауна. Примітним є факт, що – даруйте, „бабська” спроба скомпрометувати міську владу не вдалася завдяки виваженій промові міського голови В.Анушкевичуса. На крики „ганьба” „у відставку” він влучно,  по-Соломонівські відповів „якщо б мені було байдужі ваші проблеми, я вже б пішов у відставку, але тоді хто Вам допоможе”. Шкода, але на наступний день по кінотеатрах 6.06.06. показуватимуть „Омен” – фільм не те, що антихристиянський, але шкідливий для психіки навіть дорослих. Подібного типу „інфернальної творчості” на телеекрані достатньо. Жаль тільки, що нам українцям вдається професійно знімати американізовані хорори на кшталт „Штольня”, які духовно обкрадають глядача, полишаючи по-собі в психіці різнокшталтні фобії.

11.06 – у меморіальному, духовно-просвітницькому комплексі Дем’янів Лаз відбуватиметься пам’ятне віче загиблим за волю України. Станиця І.Франківськ братиме участь і допомогу при організації.

Літо 2006р.

 

Червень

11.06 – у меморіальному, духовно-просвітницькому комплексі Дем’янів Лаз відбулася віче пам’яті загиблим за волю України. Зокрема, у підготовці території Д.Л. до святкування допомагали юнацтво франківської станиці. На урочистості присутні представники від влади та пластуни, як приватні особи.

14-16.06молодь Природничо-математичного ліцею (м. Івано-Франківськ) скористалася чудовою нагодою провести табір початкової туристичної та пластової підготовки на базі дитячої турбази „Карпати”, що у с. Яблуниця Надвірнянський району. Не дивлячись на несприятливу погоду, все ж таки, вдалося спільно провести цікаві ігри, імпрези, конкурси української пісні „караоке”, футбольні змагання та мандрівки. Більшість із 34 учасників виросли у місті, де не завжди є нагода займатися туристичним краєзнавством. Власне таку нагоду причаститися романтики Карпат спільно створили начальник головного управління туризму і культури ОДА Володимир Федорак та директор  обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді  Михайло Косило. Методична робота –ст.пл. В.Епельбаум.

24.06  у конфернзалі готелю „Надія” о 12 годині під проводом начальника управління у справах сім’ї та молоді п.О.Мечевої та заступником голови облради п.З.Береговського у присутності завсектора молодіжної політики п.М.Корнути, відбулося урочисте нагородження суспільно-активної молоді, та не тільки. З посеред пластунів нагородження отримали ст.пл.прих.Т.Гулякова (п.паланка Городенка) та Є. Базюк (ст.пл„Фенікс” п.ст.Калуш) - від обласної ради, а від начальника головного управління молоді та спорту ОДА п.Р.Вірастюка нагороджено грамотами: ст.пл.О.Епельбаум (станична Іваниківки), пл.сен.В.Лукаш (ст. Рогатин), пл.сен. С.Красілич (упр.оселі „Чота Крилатих” та „Сокіл”), пл.сен. Л.Бойцан (станична Коломиї) та пл.сен.В.Гуляк,ЧоК (станичний Богородчан) за „активну участь у реалізації в області державної молодіжної політики”. Вітаємо!!!

27.06 День Конституції України.  Від Пласту в офіційній делегації держапарату ОДА взяли участь ст.плл. Віра Зень та Вікторія Соколовська. О 5-ій над ранок, група виїхала до Києва службовим транспортом під проводом В.М.Тимківа – керівника апарату держадміністрації. Взяли участь у святочному концерті столичного драмтеатру.

29.06 –в с.Маркове Богородчанського р-ну, успішно проведено курінні табори підготовчих куренів УПЮ ім.Мілени Рудницької „Пелюстка неба”, та ім. В’ячеслава  Липинського під назвою „EHΔ” („Еліта, Нація, Держава”). При організації табору відзначився, як добрий керманич - комендант „ЕНДу” ст.пл. І.Дрогобицький, який підібрав чудове місце під табір та вирішив транспортні питання. Нажаль, запланований зліт курінних таборів 10-11.07 в урочищі Остодір не відбувся вповні з причини швидкопоширеної „вітрянкофобії”. В цей же час, табори, спільно організовані куренями ч. 59 та 27 під назвою „Бункер Йо”, та табір „Шабаш” організований дівочим куренем  ч.22 злокалізувалися на двох полянах ур. Остодір с.Гриньків Рожнятівського р-ну. Транспортну підтримку для таборів, що в с.Маркове організували голова ОПС пл.сен. В. Федорак, СМ та станичний ст.пл.скоб Ігор Шевчук, ОЗО.

29.06 -   міській голова В.Анушкевичюс з нагоди Дня молоді відзначив грамотами лідерів МГО. Від міського „Пласту” голова нагородив листом подяки директора ДЮПЦу ст.пл.І.Шевчука, ОЗО, та грамотою від міськвиконкому ст.пл. Т.Дзюбу (методист). Мер відзначив вагомий вклад організації Пласт у суспільний процес розвитку національної самосвідомості молоді. Маймо надію, що політична заангажованість „наших” у міському виборчому процесі не вплине на нинішнього міського голову знеохочуючи його до співпраці. Благородство – ознака сильних.  

30.06 – в смт. Вигода відбувся Міжрегіональний науково-практичний форум „Карпатський трамвай”. Наступного дня  (1.07) було здійснено поїздку учасників форуму по вузькоколійці з метою демонстрації її можливостей. Деталі на http://www.uniplyt.com.ua/tourism.

  ЛИПЕНЬ

03.07 – стартував традиційний новацкий табір у с.Саджаві під назвою „Веселкова Країна” на який з району прибуло понад 110 новаків та понад десяток виховників. На відкритті присутні голова РДА та голова райради Богородчанського р-ну. Комендант табору - пл.сен. В.Гуляк, бунчужний - пл.сен. В.Дідик. Цікавим є той факт, що братчик-бунчужний В.Дідик проводить поспіль вже аж четвертий табір у ц.р. – із всією сім’єю!

5-18.07 - в Київській області неподалік Переяслав-Хмельницького проведено кількарівневий  Крайовий табір УПН - „Літопис рідної землі-2006” . Вже напередодні при домівці на вул.Павлика 10, збиралися натовпи розхвильованих батьків та юрби щасливого новацтва. Від нашої округи на табір поїхали новаки Ів.- Франківська (65+5 вих), с.Іваниківка (10+1вих.), Косів (8+1вих.). Загальна чисельність 140 осіб; Комендант С.О. Наталія Кияк, Гр.

12.07 – за ініціативи начальника головного управління туризму і культури ОДА В.Федорака, за участю начальника головного управління молоді та спорту п.Р.Вірастюка, начальника міського управління у справах сім’ї, молоді та гендерної політики п.В.Соловйова, депутата облради та члена комісії по оздоровленню Р.Марцинківа, й головного спеціаліста та члена ради з питань молодіжної політики В.Епельбаума - відбулася експедиція по пластових таборах ур. Остодір, та с. Маркове. У складі делегації також працювали репортери місцевих ЗМІ. Учасники візитації підкреслили високий рівень організації оздоровчого процесу та хорошу дисципліну організованих таборів.  Звичайно ж, не оминули і пластової оселі „Сокіл”.

12-14.07відбувся міжнародний фестиваль етнічної музики та лендартуШешори. Свої виступи учасникам фолькмандрів запропонували популярні і  маловідомі „ХО!” (Україна-Молдова), „Vagilased” (Естонія), „Очеретяний кіт” (м. Вінниця), „Гайдамаки” (м. Київ), „Fanfare Ciocarlia” (Румунія) – 12, а 13 липня нас тішили українські народні колективи України , В.Британії та Німеччини. Джонатан Шорланд, Кліфф Степлтон (Великобританія), „Божичі”, „ДахаБраха” і ,„Гурт Йо’Гурт” (м. Київ), „Grine kuzine” (Німеччина). На п’ятничний десерт шаліли „Гуцул Каліпсо” (м. Чернівці), „Пропала грамота” (м. Кам’янець-Подільський), „НагУаль” (Сябры – Бєларусы :)), Йоанна Словінська з гуртом (Польща), „Вій” (м. Київ), „Бурдон” (м. Львів) та наша рідненька „Перкалаба” (м. Івано-Франківськ). А фестфайно било! Йа! :) Організатори, за приповідкою „солдат без роботи - злочинець”, вирішили у конструктивне русло направити творчу вибухову енергію учасників і гостей. Так, в часі фесту працювали творчі майстерні по напрямках: традиційний розпис по склу, ткацтво, і східні, і ірландські, і навіть естонські танці, традиційні шумові і британські музичні інструменти, українські танці, спів, казки, лялька-мотанка. 

14-27.07 – На прекрасній території Галича, а саме у с. Крилос, що оповите легендарною історією від Данила Галицького починаючи і знаходячи своє продовження у визвольному русі та у відродженні Незалежності, вже традиційно проведено окружний юнацький табір УПЮ Залишись на мить”. Урочище Бідун, що неподалік лісництва - межує край ріки Лімниця. Комендант табору ст. пл. Роман Марцинків, ОЗО - щоденно пильнував дотримання програми, яка наповнена була цікавими гутірками (практичні заняття з піонірки, маскування, ПМД, співами, картографії, провідництва, самозарадності й ІІІ пер,), спортивними змагами, іграми, купанням в найчистішій ріці - Лімниці, походами в с. Селище (що має сумну історію виселення) і звісно ж нічним алярмами. Функції бунчужного виконував референт УПЮ округи ст.пл. Віталія Епельбаум, ЧоК. Цікавими та корисними для морального та духовного зросту були для пластової юні духовні розмови із пластовим капеланом о. Р. Кострабієм та бр.Віталієм, де пізнаючи силу християнської віри могли для себе знайти власний шлях для досконалості.

Учасники табору, це здебільшого юнацтво із Городенківського, Рогатинського, Коломийського та Косівського районів під проводом головне пластунів із обласного центру здобували вміння життя у природі, самостійно порадити собі при ночівлі у лісі, готувати їжу, допомагати друзям. Власне на таборах вдається реалізувати певне ноу-хау скаутського руху або ж принципу „умій керувати, умій підпорядковуватися”. Важливим для створення „домашнього затишку” на таборі були піонірські роботи – в’язання таборових споруд: столів, брам, веж, щогли, кухні, лятрин (туалетів) тай просто оволодіння кількадесятком вузлів та в’язань, поправно послугуватися сокирою, пилкою та линвами. Погода ж цього року посприяла, запевнивши 100% сонця на таборі. Учасники табору підкреслили - цей табір для них був особливим і цікавим (тай ще й смачним J). 

Табір відбувся завдяки своєчасній фінансовій підтримці Головного управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації, начальника управління у справах сім‘ї та молоді п. Олександри Мечевої. Висловлюємо подяку зав.сектору молодіжної політики п.М.Корнуті та працівникам бухгалтерії (М.М.Кушнірик) за підтримку вчасного проведення оплати.

19-31.07 – традиційно розпочався табір на  Богородчанщині (с.Саджава) „Скобині крила-2006”. Провід очолив заступник коменданта пл. Тарас Дзюба. Бунчужним працював пл.уч Тарас Марчук. У команді  проводу зокрема вспомагали : булавний - пл. тоді розв.  а нині пл.скоб Артем Жук (станиця Коломия студент НаУ "Острозька академія") булавна - пл. розв. Іра ....(музичне училище), інструктор - пл. уч. Мізя ...(школа), . На відкритті із вітальним словом до учасників звернулися районна влада. Організацію цьогорічної виховної програми можна було би назвати радше самоврядуванням таборової булави. Шкода тільки, але таборові випускники даного осередку (зазначено для уваги бунчужного-Е.В.) так і не зголосилися на жоден крайовий табір (..?). А вже би самий час! (дані уточнено Артемом Жуком)

(8)9-22.08 -  Територію Прикарпаття можна вже впевнено назвати пріоритетною в організації  Крайових Таборів. Власне п’ять крайових таборів і один міжкрайовий табір відбулися в нашій окрузі. З посеред вже популярних успішно проведено Крайовий Летунський Табір  Чота Крилатих-2006” (ком. ст.пл.В.Епельбаум, ЧоК); Крайовий Мандрівний Табір І і ІІ туристичних категорій „Говерля” (комендант ст.пл.скоб І. Шевчук, ОЗО); Крайовий Вишкільний Табір для ІІІ-ьо пробників „Скобиного лету” в ур. Остодір с. Гринків (ком. ст.пл. Р.Добош, ЦМ); і звіснож табір, де хлопці стають мужчинами - „Легіон”, проведено на терені „Чорного лісу” (ком. ст.пл. М.Бігос, ОЗО); і міжкрайовий для дівчат „Школа Булавних” (ком. ст.пл. Н.Опалинська), що біля с. Бубнище.

А 19.08  табір „Легіон” провів нічну повстанську візитацію „Чоти Крилатих” виявивши добрі навики маскування, юнацтво, провело розвідку нічного терену оселі і дали показовий пітардовий обстріл, зі свого ж боку чотарі зустрічали їх прихід творчо і весело, запросивши на ватру, де спільно співали. А на наступний ранок на оселю Чоти прибули говерлянці, понад стокілометрова мандрівка далася в знаки, та вже вечором таборовики обох таборів (Чоти і Говерлі) танцювалі на ПатіЧоК (дискотівка під музику укр.виконавців). Наші табори впровадили  Ноу-Хау♫♪, і це юнацтво належно оцінило. Табори із кожним роком стають цікавіші!!! Вже перед цими таборами було проведено 15-27.07 апробаційний Морсько-Мандрівний Табір „Дністер  поблизу с. Монастирок. На сім таборі мали можливість також долучитись і пластуни з Рогатина.

13-22 .08 у Вірменії відбувалося І Джемборі Скаутського Регіону Євразії. Делегація України, яка складалася із представників Пласту та СПОКу (у співвідношенні 13 до 7) взяла активну участь у події. Гостями також були скаути із Нідерландів, Японії, Таджикистану, Казахстану, США, Молдови, Грузії та Росії. Всього гостями та учасниками Джемборі були більш ніж 100 осіб із усього євразійського скаутського регіону.

28.09Патріарх Української Греко-Католицької Церкви блаженніший Любомир молився і благословив тисячі вірних, серед яких були і пластуни, яких зібрала навколо себе неординарна подія – коронування Галицької чудотворної ікони Пречистої Діви Марії. Літургія відбувалася на фундаментах храму збудованого у ХІІ сторіччі, так і не відбудованого наново з часу, коли гарматними пострілами вщент зруйнований був у 1915 році, за винятком власне цієї чудотворної ікони, яка збереглася неушкодженою та зайняла тепер вже почесне місце у вівтарі сусіднього храму.  

23-29.08  м. Алупка - відбувся з’їзд крайових таборів, МРСК та МРОК (Малі Ради Скобиного та Орлиного Кругів), нарада Зв’язкових. Організовували таку нагоду Крайова булава спільно із Крайовим проводом України. Відпочинок вдало поєднаний із нав’язанням нових контактів, пізнавальних мандрівок і звісно ж, те для чого всі зібралися – звіт і планування пластової діяльності.

10.09 - у приміщенні Дитячого Юнацького Пластового Центру, що на вул. Павлика 10, відбулася зустріч-звіт учасників та проводу крайових таборів. У дружнім колі присутні юнаки та старші пластуни  оповідали про неповторність власних таборів (а це і „Метаморфози”, „Чота Крилатих”, КМТ, КВТ, СВТ, „Легіон”, ШБ, ну і звісно ж „Говерля”). Дана зустріч вже на початку осені змобілізувала всіх присутніх готуватися до наступних престижних таборів.

9-10.09 На площі Шептицького обласного центру відбувся фестиваль „Прикарпатський вернісаж”, де представили свої мистецьки роботи та творчі здобутки майстри Прикарпаття. Присутні пластуни, що брали участь у КТ „Метаморфози” мали чудову нагоду ще раз відчути дух творчості Карпат. 

17.09 – святкове відкриття станичного року станиці Івано-Франківськ. На запрошення станичного І.Шевчука, всі пластуни станиці мали чудову нагоду відвідати кінотеатр „Люмєр”  на презентацію пригодницької стрічки „Громобій” про пригоди юнака розвідника добре вишколеного у всіх способах ведення розвідки і самозахисту. Стрічка сподобалася хлопцям і напевне заохотила їх до пізнання нового. По завершенні фільму всі присутні гуртом рушили до Катедрального собору УГКЦ на Літургію. А вже о 15.00 год. на площі Шептицького, кількасот пластунів шикувалися стрункими лавами під наказ бунчужного Т.Зеня, ЧоК. На відкритті із благословенням промовив повчальне слово наш капелан о.Роман, голова округи пл.сен. В.Федорак – передав вітання із початком пластового року, та вітаннями від пластової станиці N.Y. Долучив свої вітання і депутат облради ст.пл. Руслан Марцинків, ОЗО.

24.09 – відбулася всеукраїнська акція „Серце до серця”. У м. Івано-Франківську кошти збирали представники Пласту, МНК, Національного Альянсу та волонтери ОЦССМ. В кількості понад тридцяти осіб від полудня стартуючи, споряджені спеціально розробленими під дану акцію скриньками та особистими ідентифікаторами учасники вирушили в центральні частини міста Івано-Франківськ.   Хоча зібрана сума була і символічною, та все ж започатковано добрий почин -  участь молоді у проекті, що вже кілька років у Польщі став найпопулярнішим. Саме в часі проходження акції під назвою “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” (дослівно означає: Великий оркестр святкової допомоги) є залучені найкращі волонтери Речі Посполитої, найпопулярніші музичні виконавці, політики, духовенство та інтелігенція. В результаті - мільйонні збори коштів йдуть на закуп різноманітного медичного обладнання для безкоштовного обслідування та реабілітації найменших мешканців країни.

22-24.09 у м. Івано-Франківську проводився VІ Всеукраїнський мистецький фестиваль „Дитячі мрії”. Фестиваль є частиною комплексної програми підтримки творчого розвитку дітей і молоді „Я можу”, яку реалізує Пласт. Учасниками фестивалю були понад 70 талановитих дітей із різних куточків України: Івано-Франківська, Косова, Білих Ослав, Львова, Дніпропетровська, Рафалівки. 

  Цього року легендою фестивалю були пригоди улюблених всіма героїв популярних українських казок: Котигорошка, Лиса Микити та ін. Метою „Дитячих мрій” є сприяння творчому розвитку та естетичному вихованню обдарованих дітей. Конкурсна програма  передбачала виступи дітей віком від 6 до 12 років у п’яти номінаціях: “Маленькі віртуози”, “Пісенний калейдоскоп”, “Танцювальна фантазія”, “Театральні мрійники” та “Умілі ручки”. Щоб надати можливість дітям вперше представити свій талант зі сцени у веселій дружній атмосфері організаторами підготовлено триденну ігрову програму. Адже важливо не тільки виділити переможців конкурсних змагань, але й дати творче заохочення всім його учасникам. Діти майстрували обереги, малювали, займалися витинанками, плетінням шнурочків, бісером та ін. Також мали екскурсію по м. Івано-Франківськ, різні ігри та змаги. Переможцями стали: у номінації „Маленькі віртуози” – М. Чабан ст. Ів.-Франківськ, у номінації „Театральні мрійники” стали учасники з ст. Рафалівка, у номінації „Декламація” – Настя Заєць ст. Львів, у номінації „Умілі ручки” – Оксана Кострабій ст. Ів.-Франківськ, у номінації Танцювальна фантазія” – рій „Золоторіжки” з ст. Косів, Івано-Франківської округи.

Фестиваль був здійснений за підтримки Міністерства у справах молоді та спорту. Велика подяка видавництву „А-ба-ба-га-ла-мага” в особі п. Івана Малковича за надані книжки на призи та головному управлінню туризму і культури ОДА в особі начальника п. Володимира Федорака за сприяння у наданні приміщення обласної філармонії.

23-24.09 cОдружилисьd наш земляк -голова КПС ст. пл. Костя Яковчук-Бесараб (Вовкулаки) та ст. пл. Катерина Чалишева (Буриверхи). Серед гостей були близько 40 пластунів із Косова, Луцька, Києва, Житомира, Львова. Івано-Франківська округа вітає молодять. Хай Вам щастить.

27.09 - в станичній домівці відбулася бесіда-зустріч з мером міста п. В.Анушкевичусом.

Бесіда відбувалася в три етапи. Перший – короткий бліц опитування, яке для мера стало несподіванкою. Другий етап – виступ мера на тему „Роль молодіжних організацій в розвитку міста”, де п. Анушкевинчус окреслив важливу роль Пласту, зокрема як патріотичної організації.

Завершальний етап – це запитання-відповіді або дискусія. Було дуже багато найрізноманітніших питань, починаючи від тих, що стосувалися молодих років п. Віктора і закінчуючи планами на майбутнє та співпрацею з міським осередком Пласту НСОУ. Під кінець міський голова поділився найкумеднішим випадком зі свого життя.

 Знай наших!    

Газета "Експрес":    Українці на Монблані

П'ятеро пластунiв у снiгову бурю пiдняли синьо-жовтий стяг на найвищiй вершинi Захiдної Європи.

(Були там зокрема і наші франківчани ст.пл. Андрій Винницький, пл.розв. Артем Стойко,  пл.скоб. А.Кутинський – Е.В.)

Днями iз Французьких Альп повернулася в Україну група пластунiв. Хлопцi здолали найвищий альпiйський масив Монблан в умовах бурi, коли на пiдступах до гори загинули португальськi та польський альпiнiсти.  Група пластунiв iз куреня "Ватага бурлак" запланували повторити подвиг Богдана Яцiва та Iгора Суховерського, якi шiстдесят рокiв тому першими серед українцiв пiдкорили Монблан.   Коли хлопцi прибули у мiсто Шамонi у Францiї, нiщо не вiщувало якихось перешкод для сходження. Пiсля тренування та аклiматизацiї 13 пластунiв рушили до вершини якраз тiєї ночi, коли почалася буря. Сильний снiгопад i шквалистий вiтер, швидкiсть якого сягала 80 км за годину, не зупинив українцiв, i вони здолали другу найбiльшу вершину Францiї - Мон-де-Такул, проте через небезпечнi погоднi умови тимчасово повернули назад.     "Ми вагалися: iти далi чи повернутися? Вирiшили втихомирити молодечий запал i не наражатися на великий ризик, -- розповiдає керiвник групи Iгор Карабiн. - Зробили правильний вибiр, адже тодi була реальна загроза сходження лавини. Того дня загинули четверо альпiнiстiв, а ще 21 альпiнiста з обмороженнями та iншими травмами зi схилiв Монблану забрав гелiкоптер..."

Пластуни планували повторити сходження за кiлька днiв, проте буря не вщухала. Аби пiдняти синьо-жовтий стяг над Монбланом, п'ятеро найсильнiших таки зважилися пiднiматися у складних умовах. I.Карабiн мав великий досвiд сходжень. А для Б.Шаманського, А.Зорака, А.Котлярчука та Н. Тимошика (19 - 22 роки) пiдйом на Монблан мав бути великим випробовуванням, адже досi найважчими у них були лише зимовi походи у Карпатах.   Пластуни покинули намети о 2-й ночi. Пiднiмалися у зв'язках, iз "кiшками" та льодорубами. У снiговiй заметiлi часто не було видно одне одного. Проте завдяки вихованiй у Пластi дисциплiнi та загартованостi "бурлаки" об 11-й годинi зiйшли-таки на найвищу вершину Захiдної Європи i підняли над нею синьо-жовтий стяг.               

   Максим БАЛАНДЮХ Газета "Експрес" 3-5.11.2006 в Києві від

01.10 - Стартувала Веб-сторінка  Івано-Франківської округи www.if-okruga.plast.org.ua наповнюється по мірі надходження матеріалів. Станичні сторінки - за матеріалами станичних. Працює гостьова! Запрошуємо до наповнення інтернетсторінки!
7-8.10 - ІІ-а Міжстанична новацька спартакіада в станиці Іваниківка  Богородчанського р-ну у приміщенні школи. Участь у змаганнях взяли станиці Івано-Франківськ та Іваниківка.
14-15.10 - Мотопарапланерний фестиваль с.Луквиця, оселя „Чота Крилатих”. Змагаючись із двома професіоналами із багаторічним стажем, Сашко Красілич став переможцем. Вітаємо!
20-22.10 - VI-а Крайова Спартакіада  у  м. Івано-Франківськ. Програма змагань була традиційною, а ось родзинкою дозвілля став музичний вечір Сашка Положинського. Як неодноразово зазначав Сашко, ідеї Пласту: плекання української культури, уникання шкідливих для здоров’я налогів (звичок), добровільна праця із молоддю та творчість у всьому, є близькі для нього по духу.  Спартакіада організована професійно силами пластової старшини ст. Ів-Франківська, хоча було кілька неприємних моментів із технічним забезпеченням для музикантів (власне апаратура була чудова, що не скажеш про її власника). Юні спортсмени  не дивлячись на результати змагань все ж таки поверталися до власних домівок задоволеними.
29.10 - у станиці Івано-Франківськ відбувся вишкіл журналістики для всіх бажаючих пластунів. Основною метою дійства було надати поштовх до виникнення періодичного внутрішнього організаційного видання, котре би висвітлювало життя станиці серед пластунів. Заняття, котрі тривали протягом дня у пластовій домівці, зібрали більше десятка охочих до роботи пластунів, робота проводилася в трьох групах: ті, хто хочуть писати у майбутню газету, ті, хто хоче ілюструвати газету своїми фотографіями та малюнками, тай ті, хто бачить себе у творенні верстки і зовнішнього дизайну видання.  На вишкіл у якості інструктора була запрошена відома Івано-франківська письменниця і журналістка Анна Середа. Вона в деталях розповіла юнацтву про жанри журналістики і види ЗМІ. Гутірки з організації прес-конференції та написання прес-анонсу провів ст.пл. Тарас ЗеньЧоК. Про важливість візуального оформлення видання та необхідність внутрішнього часопису в організації поділився ст.пл. Віктор МухінЧоК. Вкінці занять юнацтво гуртом обрало назву і гасло майбутньої газети. Отож найближчим часом слід очікувати перше число видання під назвою «Є!».  Навчання було організоване  членами куреня УСП «Чота Крилатих», котрі вже кілька років поспіль творять місцевий молодіжний журнал «ПластиліН»,  і за сприянням 59-го юн. куреня ім.С.Ленкавського. Автор ст. пл. Тарас ЗеньЧоК.
2-5.11 - У Києві відбулися 16-ті Збори Конференції Українських Пластових Організацій. Від округи брали участь: пл.сен.В.ФедоракСМ, ст.пл.Н.ОпалинськаГр, ст.пл. М.АртишГр, та інші.
16-18.11 - Участь округи в Крайовому Вишколі Виховників №85 УПЮ (місця: Івано-Франківськ, Тернопільська обл. Бучацький р-н.). Комендант вишколу - Крайова Булавна УПЮ ст.пл. Н.ОпалинськаГр.. Оргкомітет – ст.пл.скоб І.ШевчукОЗО.
19.11 - В родині станичного ст.Косів -  Мартинюка РостиславаV, народилася дівчинка. Назвали дівчинку прекрасним іменем Настя. Вітаємо з поповненням!
23.11 - В родині станичної ст. Іваниківка та референта УПЮ округи Оксани та Віталія Епельбаумів народився хлопчик. Маленького козака названо Назарієм(ЧоК:)). Вітаємо з поповненням!
25-26.11 – У м. Львів вже традиційно проведено зустріч осередкових та курінних Уладу Старших Пластунів. Порушено „старі, як світ” питання про: карно-нагордну процедуру, потребу систематичності дошколів та вишколів, механізми набуття і втрати членства в уладі,  міжуладовий перехід, напрямні діяльності, система звітності, тощо. Франківську округу представляв окружний референт УСП ст.пл. О.Оніщук.
01.12 – У приміщенні товариства "Просвіта" відбулося  нагородження пластунів станиці Івано-Франківськ "Оскарами" в номінаціях "Кращий виховник", "Кращий табір", "Краща гурткова емблема", "Краща романтична пара" ітп. Ідея заходу – реф. УПЮ В.ГолутякаЧоК, оргком - СПС.
03.12 - Загальний Збір Станиці Івано-Франківськ За результатами ЗЗС Івано-Франківськ віднині станичним обрано ст.пл.Тараса ЗеняЧоК, заступник по фінансах ст.пл.скоб І.Шевчук, заступник по виховних питаннях – ст.пл.В.ГолутякЧоК. Референти станиці:  УПЮ - Н.КарабинБурх; УПН - С.ПровальнийВБ;  УСП - Ю.ЛопушинськаБурх; УПС - капелан о.Роман Кострабій; Скарбник - О.ТринякБурх.
5-8.12 - V-ий Всеукраїнський молодіжний саміт ООН у Києві, Пуща Водиця. Від облдержадміністрації - ст.пл.В Епельбаум та завсектором молодіжної політики М.П.Корнута. В часі роботи комітетів було проаналізовано реалії та перспективи волонтерського руху на Україні і розвиток соціального партнерства. В невимушеній приятельській розмові представники всіх областей України ділилися власним розумінням „ідеї несення добра в суспільство” і порівнювали  із досвідом Європи та Америки. В часі дозвілля учасники мали можливість запропонувати присутнім участь у власних майстер-класах. В.Епельбаум запропонував і свою гутірку на тему „Прикладна аналітична психологія, розшифрування сигнатурних і символічних психологічних  автопортретів”. Відрадно є, багато осіб заінтригувала тема (яка звісно ж була дещо „закручена”:) і до другої години ночі слухачі пізнавали таємниці „польової психології”  маючи нагоду почути про себе багато нового. Віталію вдалося одне важливе диво, до завершення майстер-класу більшість нарешті заговорили державною мовою! На запитання із зали: „Звідкіля у вас такі знання?” – з гордістю дав відповідь: „У Пласті навчився”.     

 

 7 грудня 2006 року  Св. Вогонь внесено до Катедрального собору УГКЦ. Як і було запланованно, власне о 16 годині урочисто внесено Вифлиємський вогонь до християнської святині м.Івано-Франківська. На церемонії присутні пластуни створили в лавах живий коридор яскраво освітлений від світла запалених свічок. Вогонь прийняв о.Іван Жук з рук ст.пл.В.Епельбаума. По співі "Нова радість стала" та зверненні із вступним словом від Пласту, отець дав коротку науку і поблагословиви всіх присутніх. Даний захід був широко освітлений по місцевому радіо та на ТБ.

christmas01.gif

 
 
 
15-18.12 - відбувся Крайовий Дошкіл Виховників УПЮ  (21 учасник) за підтримки КБ УПЮ, ДЮПЦу та куреня „Чота Крилатих” в оздоровчому  комплексі "Лімниці" (с.Вістова Калуський р-н). Комендант П.ГавришЧоК, бунчужний Т.ЗеньЧоК; учасники від округи О.Дзем’юк, Л.Пиндус, Я.Мельничук. На свій день народження друг Петро отримав неабиякий дар – власне з рук Крайової Булавної УПЮ він отримав нагороду „Святий Юрій” (в бронзі). Вітаємо!
18-19.12 – Традиційно у більшості дієвих станицях проведено Свято Миколая. Організовано благодійні акції підтримки малозабезпечених та дітей-сиріт.
18.12 - Округа підтримала ініціативу голови комісії з питань молоді, спорту та розвитку фізичної культури Р.Марцінківа про створення обласного дитячо- юнацького пластового центру.  Подано заяву від проводу округи на голову облдержадміністрації; депутату Р. Марцінківу та голові обласної Ради І.Олійнику; начальника Головного управління у справах молоді та спорту Р.Вірастюку. Вагому підтримку в реалізації проекту ДЮПЦ(о) надає  п.Романія Постолянюк – заступник голови ОДА. У розмові із керівництвом округи висловила своє зацікавлення та бажання всіляко сприяти створенню бюджетної установи при управління молоді та спорту, яка систематизує адміністративно-виховну роботу в Пласті і залучить спеціалістів для поширення руху на Прикарпатті.
21-25.12 тривав завершальний етап благодійної акції “Допоможемо дітям разом!”, метою якого є збір коштів для придбання реанімобіля (“операційної на колесах”) для Всеукраїнського науково-медичного центру дитячої кардіології і кардіохірургії. Партнерами проведення благодійного заходу у Івано-Франківську виступили: Пласт-НСОУ, банк „Надра” та супермаркет “Сільпо”. Волонтери з Івано-Франківського Пласту протягом п’яти днів допомагали покупцям супермаркету „Сільпо” запаковувати куплений товар у спеціально виготовлені пакети із символікою благодійної акції, пропонуючи водночас зробити благодійну пожертву. Відтак усі бажаючі змогли зробити свій внесок у благородну справу допомоги хворим дітям. В кінцевому результаті пластунам вдалось зібрати близько трьох тисяч гривень. Акція тривала одночасно у 18 містах України.  (за матеріалами www.upu49.org.ua)

24.12 – Успішно пройшов Х-ий Окружний Пластовий З’їзд в приміщенні ДЮПЦ. Участь у з’їзді Івано-Франківської округи взяли: від Рогатина: пл.сен.Я.Зварчук, пл.сен. В.Лукаш, ст.пл Н.Зварчук; від ст. Липівка паланковий пл.сен. Б.Стиславський, пл.сен. В.Савка, пл.розв. М.Павлів;  від Білих Ослав – паланкова Надвірни, станична пл.сен. Л.Бойко, пл.сен. В.Дідик; від Коломиї станична пл.сен. Л.Бойцан, пл.сен. Л.Машталер, в.о.зв’язкового 55 куреня УПЮ пл.сен. Я.Мельничук (дорадчий голос); від управи осель пл.сен. С.Красілич; від Богородчан  станичний пл.сен. В.Гуляк; від Іваниківки станичний пл.уч.Л.Пиндус; від Калуша в.о станичного ст.пл О.Оніщук; від Яремче ст.пл.прих О.Дзем’ю (дорадчий голос); від Косова станичний ст.пл Р.Мартинюк, ст.пл. І.Дімбровська, ст.пл. М.Крицкалюк (дорадчий голос), пл.сен. О.Титик (дорадчий голос); від Івано-Франківська ст.пл.скоб І.Шевчук (голос від П.Гавриша), ст.пл. П.Шкутяк (голос станичного Т.Зеня), ст.пл О.Криволінська* (*по обранню діловодами отримали право ухвального голосу), ст.пл. В.Голутяк*, ст.пл. Р.Марцінків* ; від Городенки ст.пл. Т.Гулякова; + від окружного проводу окружний Володимир Федорак, заступник Віталій Епельбаум. Запрошені колишній голова Перегінської райради Семко Володимир Богданович (як кандидат на управу Сокола), та А.Чемеринський.

Результат нових виборів: Окружна Пластова Старшина - голова ст.пл. Руслан Марцінків ОЗО,заступник  - ст.пл. Віталій ЕпельбаумЧоК, Окружна Пластова Рада- голова - пл.сен. Володимир ФедоракСМ; члени ОПР - пл.сен. Богдан Стиславськийта ст.пл. Петро ШкутякОЗО. Референти: УПН - пл.сен. Василь Дідик (Білі Ослави); УПЮ - ст.пл. Віталій Голутяк ЧоК (Ів.-Фр.); УСП - ст.пл.Оксана Криволінська Бурх, (Ів.-Фр.); УПС - пл.сен. Василь Лукаш (Рогатин); Референт фінансів - ст.пл. Олексій ОніщукОЗО .
І саме в цей день на Говерлі запалахкотів  Вифлиємський Вогонь !
Вперше в історії України 24 грудня 2006р. відбулося сходження групи пластунів з Вифлиємським Вогнем Миру на найвищу гору держави – Говерлу. Вирушивши зі Львова пізно вночі, зранку учасники були вже коло с.Ворохта, тобто коло підніжжя Говерли. Завдяки чудовій погоді, сходження відбулося без неприємних "пригод". В 1100 пластуни досягли вершини гори та прикріпили до хреста лампадку з Вогнем і пояснювальну табличку. Після пластових церемоніалів, зокрема, молитви, пластуни пообідали та почали спуск.                                              автор Ярема Дух  ( www.vvm.plast.org.ua)

 

 


Copyright (c) Zeus 2007. All rights reserved.

apostol27(at)mail.ru